| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

22.12.2005 Ebru Altın - netyorum.com / Sayı: 166

GÜZELLİĞİN TEMELİ

Tüm bayanların birleştiği tek bir ortak noktaları vardır. O da elbetteki güzelliklerine verdikleri önemdir. Bunu da kimileri doğal yollarla kimileride küçük makyaj hileleriyle yapmaktadır. En makyaj yapmıyorum diyenin bile suratına dikkatli bir şekilde baktığınızda küçücük bir rujla dahi olsa suratını renklendirdiğini görürsünüz. Önemli olan fazla abartıya kaçmamak kaydıyla doğru tekniklerle güzelleşmektir öyle değil mi ama?

Sonuç itibariyle bu tarz cümleleri ısıtıp ısıtıp önünüze koyma gibi bir derdim yok… Zaten internette yayınlanan bir çok sitede veya güzellik programlarında bu tarz şeyleri fazlasıyla duyuyorsunuz. Birde ben sizi bu tarz yazılarla baymak istemem doğrusu. Benim asıl anlatmak istediğim güzellikle ilgili bir kitabın tanıtımı… Çok sevdiğim bir arkadaşımın ballandıra ballandıra anlatması sonucunda sırf çenesinin kapanması için aldığım bir kitap bu aslına bakarsanız… Kitabın ismi “Güzelliğin Temeli”… Alman asıllı güzellik uzmanı Rona Berg’in kaleminden yayınlanmış bu eser…

Rona Berg, “Güzelliğin Temeli” isimli kitabında rujlarla ilgili birçok ipucunu biz bayan okuyucularıyla paylaşmış durumda. Berg’in vermiş olduğu bu ipuçları sayesinde hem paranız cebinizde kalacak, hem de rujlarınız uzun bir süre dayanarak güzelliğinize güzellik katacaksınız. Kitabı okurken sizler için birkaç küçük detayları not almıştım… O yüzden klişeleşmiş arka kapağı yazmaktansa bu küçük ama önemli detayları sizlerle paylaşmak isterim. Buna göre;

1.    Rujlarınızı buzdolabında saklayın. Daha uzun süre dayanacaklardır.
2.    Tester rujları asla dudağınızda denemeyin. Bu hiç hijyenik değildir. Her zaman elinizin üst kısmına sürün. Dudağınızda denemek ile aynı sonucu alacaksınız.
3.    Eğer rujunuzun daha uzun süre kalmasını istiyorsanız rujun altına bir kat dudak kalemi sürün. – Açık renk bir ruj kullanacaksanız şeffaf bir kalem kullanın.
4.    Dudak kalemini taşırmayın.
5.    Bu yöntem ile rujunuzun dişlerinize bulaşmasını engelleyin. Rujunuzu sürdükten sonra bütün parmaklarınızı birleştirip ağzınıza sokun ve dışarı çekin. Böylece dişlerinize bulaşabilecek bütün ruju dudaklarınızın kenarlarından almış olacaksınız.
6.    Ruju allık olarak kullanabilir fakat allık asla ruj olarak kullanılmaz.
7.    İlk önce dudak kalemini sürün arkasından rujunuzu… Böylece rujunuz dudak kalemini birazcık dağıtarak renklerin geçişini sağlayacak. Üstelik kendi dudak çizginizin biraz görünmesine izin verecek.
8.    Kaç yaşında olursanız olun dudaklarınız parlak görünebilir. Bayanların yarısından çoğu rujlarının üstüne bir katta parlatıcı sürüyor.
9.    Rujlarınızın rengi kötü diye atmayın. Onları başka renkteki rujları koyultması, açması yada kombine olması için kullanabilirsiniz.
10.    Dolgun dudaklar için dudak kalemini dudağınızın hemen dışından çekin.
11.    Dudak parlatıcıları çok kalıcı ürünler değildir. Ama onları da altına çektiğiniz dudak kalemi ile sabitleştirebilirsiniz.
12.    Kırılan rujlarınızı atmayın. Eğer rujunuz kırılırsa onu mendilin içinde saklayabilir ve oradan sürebilirsiniz. Mendile yayılırsa buzdolabında 5 dakika tutmanız yeterli olacaktır.
13.    Turuncu ve kahverengi tonlara dikkat edin. Dişlerinizi sarı gösterebilirler.
14.    Eğer en sevdiğiniz rujunuz bitmek üzereyse onu çoğaltmak için ruj muhafazasının içinden tamamen kazıyıp bir palette vazelin yada bir dudak parlatıcısı ile karıştırabilirsiniz.
15.    Rujlu dudağınızla bir camı öpün ve yavaşça yalayın. Çıkıp çıkmadığını kolayca anlarsınız…

Benim çıkarttığım notlar bu kadar kitap kurtları… Eğer ki sizlerde alıp okumayı düşünüyorsanız belki benim gözümden kaçırmış olduğum bazı detayları da yakalama şansını yakalarsınız. Rona Berg’in “Güzelliğin Temeli” isimli bu kitabını tüm kitapçılar ve marketlerde rahatlıkla bulabilirsiniz… Hepinize bol keyiflerrrrr…

Ebru Altın


netyorum.com: (Bu metnin elektronik, basılı veya görsel yayın organlarında tamamen veya kısmen yayınlanması yazarının yazılı iznine tabidir. Aksine davranılmaması önemle rica olunur. Alıntı yapılmadan bu sayfaya link verilmesi için herhangi bir izin gerekmemektedir.)


Yorum Ekle Yorumları Listele
166. Sayı önceki yazı 166. Sayı sonraki yazı
Yazarın Önceki Yazısı Yazarın Sonraki Yazısı
Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2006 İstanbul-Türkiye