| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

SEÇTİKLERİMİZ

Bu sayfa ilgi ile takip ettiğimiz Türkçe (bir kısmı İngilizce) içerikli internet adreslerine erişiminizi sağlamak için tasarlanmıştır. Adreslerin aktif olmasına dikkat edilmektedir. Eğer herhangi bir şekilde aktif olmayan adres bulursanız, lütfen bizi bilgilendirin.

Dikkat bu sayfadaki adreslere tıkladığınızda yeni bir pencere açılacaktır. netyorum.com 'u okumaya devam edin.

Bağımsız Gayriresmi Tiyatro Sitesi / http://www.sehirtiyatrolari.com
Medyanın tiyatroya ilgisi hepimizin malumu, bu sebeple de İnternetin, oyunların ve diğer etkinliklerin tanıtımındaki önemi kat kat artıyor. Şehir Tiyatroları sitesi
olarak amatör, profesyonel ve ödenekli bütün tiyatrolara eşit mesafede olmaya ve bütün tiyatro etkinliklerine yer vermeye çaba göstermeye devam edeceğiz.

Sokak Çocukları Rehabilitasyon Derneği / http://www.sokakcocuklari.net    
Amacı; "Aile ortamından kopmuş, sokaklarda yaşayan, maddi ve manevi yardıma muhtaç, madde; tiner, uyuşturucu, alkol, vb., bağımlısı olan çocuk ve gençleri, bu olumsuz davranış ve alışkanlıklarından arındırıp ailelerine ve topluma kazandırmak" olan derneğin internet erişim adresi.

Bilişim Cumhuriyeti / http://www.bilisimcumhuriyeti.com   
Bilişim Cumhuriyeti, çeşitli sektörlerden, bilişimin stratejik önemi üzerinde görüş beyan eden saygın yazarları, bilişim sektörünün konularında görüş lideri yazarlarıyla biraraya getiren bir "think thank" platformu olduğu gibi, yurttan ve dünyadan bilişim haberleri veren bir "yeni nesil" gazete.

Internet TV / http://www.internettv.gen.tr   
Cumartesi günleri 10:15'de TRT2'de yayınlanan programın internet sayfası.

TBD idergi / http://dergi.tbd.org.tr   
Türkiye Bilişim Derneğinin internet ortamında yayınladığı haftalık dergi.

Türkiye Zeka Vakfı / http://www.tzv.org.tr   
Türkiye'deki zeka potansiyelini açığa çıkarmak, yönlendirmek ve geliştirmek amacıyla; "Zekanın değerlendirilmesi", "Üstün zeka grubu", "Bilgi toplumu", "Yapay Zeka" ve "Zeka sporları" konusunda faaliyet gösteren vakıfın sayfaları.

Bilişim Muhabirleri Derneği / http://www.bmd.org.tr   
Vizyonunu; "Dünyanın ve Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşmesine yardımcı ve öncü olacak bilişim muhabirleri yetiştirmek" şeklinde tanımlayan derneğin sayfaları.

Beyaz Nokta Vakfı / http://www.beyaznokta.org.tr   
"Türkiye toplumunun; sosyal, siyasal, kültürel ve etik anlamda, çağdaş dünya normları doğrultusunda geliştirilmesi, değerler sisteminde erdemin egemen olması, yüksek ahlakla bütünleşmiş bir düşünme biçimi geliştirilmesi; bireylerin ve kurumların sorun çözme kabiliyetinin artırılması doğrultusunda çalışmalar yapmak üzere, bu ihtiyacı farkeden bireyler tarafından yürütülen bir harekettir" olarak kendisini tanıtan vakfın sayfaları.

Internet Society Istanbul Chapter / http://www.isoctr.org   
Internet Society Istanbul Chapter sayfaları.

Multimedya / http://www.multimedya.com/  
Yirmiden fazla şirketin beşyüzden fazla ürününü Türkiye'ye getirerek yaygın bir dağıtım kanalı ile pazara veren bilgi teknolojisi şirketinin sayfaları. Yeni neler var, hangi cihazda ne tür sürücüler gerekli gibi bilgilere erişebileceğiniz adres.

TELEPATİ Telekomünikasyon / http://www.telepati.com.tr/  
Beş senedir telekomünikasyon sektöründeki gelişmeleri okurlarına duyuran aylık derginin internet adresi. Sinan Oymacı 'nın da yazıları Haziran 2000'den bu yana yer alıyor.

CYBER-RIGHTS / http://www.cyber-rights.org/  
10.1.1997'de kurulmuş olan Cyber-Rights, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütüdür. İnternet ortamında serbest konuşma ve gizlilik konularını işleyerek, toplumun, internet kullanıcılarının ve hükümetlerin bu konuya ilgi göstermesi için aktif olarak çalışmaktadır. (İngilizce).

MEDYA Takipçileri:
http://www.kuvayimedya.com.tr

http://www.jurnal.net/
http://www.dorduncukuvvetmedya.com/
http://www.medyakronik.com/

İTO Plaza / http://www.itoplaza.com
İstanbul Ticaret Odası'nın internet ortamında başlattığı bir kataloglama sistemi. Bu sistemin amacı, İstanbul Ticaret Odası'nın üyelerini Web ortamına geçirmek, İTOPLAZA ana sayfası üstünde bulundurmak ve gerek üyeler arası gerekse üyeler ile dünya arasındaki iletişimi sağlamaktır.

TAY Projesi / http://www.tayproject.org
Türkiye Arkeolojik Yerleşmeleri, 1993 yılında çalışmalarına başlayan TAY Projesi, özgünlüğü, boyutu ve kültürel mirasın belgelenmesine yaklaşımı açısından, türünün ilk ve şimdilik tek örneğidir. TAY Projesi, dünya kültür mirasının önemli bir parçası olan Türkiye kültür mirası bulgularının, kronolojik bir envanterinin çıkartılması ve bu bilginin uluslararası platformda paylaşılması amacına yönelik olarak tasarlanmıştır.

Türkiye Palm Pilot Kullanıcıları Grubu / http://www.palmturk.gen.tr
Eğer Palm Pilot cihazınız varsa bu sayfalarda aradığınız herşey var. Palm Pilot kullanıcılarının bilgi paylaşımı amacıyla kurdukları grubun sayfaları.

ISOC / http://www.isoc.org
Sloganı; "The Internet Is For Everyone" olan ve Internet'in sağlıklı kullanımı ve gelişiminde önemli rol oynayan "Internet Society" organizasyonunun sayfaları. (İngilizce).

ICANN / http://www.icann.org
"The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers" organizasyonunun sayfaları. İnternet'in yeniden yapılandırılmasında aktif görev alan organizasyonun çalışmalarını izlemekte yarar var. (İngilizce).

Earth Day - Dünya Günü / http://www.earthday.net
Sloganı; "Kim demiş Dünya'yı değiştiremezsiniz diye? Bir tek insan bile dünyayı değiştirebilir." olan, her sene 22.Nisan'da kutlanan "Dünya Günü" için oluşturulan internet adresi. Türkiye koordinatörü Çekül. (İngilizce).

Çekül / http://www.cekulvakfi.org.tr
Doğa ile Kültürün Kesişme Noktası. Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı.

E-Gazete / seryay@turk.net
Serdar Uzun'un editörlüğünü yaptığı ve sadece abonelere ilettiği günlük bilişim yayını e-gazete'nin elektronik posta adresi.

Miks Elektronik / http://www.miks.net/kul.html
Panasonic telsiz telefon, telesekreter ve faks cihazlarının Türkçe kullanıcı dokümanlarını bulabileceğiniz adres.

Türkiye Bilişim Derneği / http://www.tbd.org.tr
Amacı; Türkiye'de bilişimle ilgili her türlü çalışma ve düzenlemenin toplumsal gelişmeye katkı verici biçimde, çağdaş boyutlarda uygulanmasını sağlamak olan dernek.

Türkiye Bilişim Vakfı / http://www.tbv.org.tr
Vizyonu; "Bilgi toplumuna dönüşmüş bir Türkiye", Misyonu; "Türkiye'nin bilgi toplumuna geçiş sürecini hızlandırmak" olan vakıf.

Çizgi Elektronik / http://www.cizgi.com.tr
Bayiler kadar son kullanıcıları da bilgilendirmeye çalışan bilgisayar şirketi.

Kuva-yı Medya / http://www.kuvayimedya.com.tr
UNUTMAYIN, Kuva-yı Medya okumak, alıntı yapmak, atıfta bulunmak cesaret ister.

Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2005 İstanbul-Türkiye