| Önsöz | Arama | Üyelik | Sohbet | Alış-Veriş | www.netyorum.com   
Ajanda
Seçtiklerimiz
Arşiv
Yazarlar
Yorumlar

Bölümler

Köşe Yazıları
Teknoloji
Sanat
Soru & Cevap
Dostluk & Sevgi
Eğlence
Geçmiş Zaman Olur ki

Konular

Sinema
Müzik
Kitap
Sözler
Oyunlar
Ürünler
Mekan
 
 
Reklam Fiyatları

İzleyici Mesajları

Elektronik posta :
bilgi@netyorum.com

 
 
Bu sayfayı arkadaşınıza göndermek için tıklayın.

 
 
Açılış sayfası yapmak için tıklayın.

Sık kullanılanlar listesine eklemek için tıklayın.

 

Eski Sayıları

 

Barış Emek Ergin - beergin@ttnet.net.tr

Netyorum için hazırladığım özgeçmişim;

Ben Barış Emek Ergin. İstanbul 1968 doğumluyum. Aynı yerde ölümlü olmaya kararlıyım ama zamanını bilemiyorum, herkes gibi.

1985'de TED Ankara Kolejinden mezun oldum. O zamanlar semte adını veren okulumun şimdi Şehri İstanbulda bir pazarlama aracı olmasından bazı modern gecekonduların arasında meşalemizin yanmasından üzülüyorum.

1989da ODTÜ İnşaatı bitirdim. İnşaat Mühendisiyim. 2002'ye kadar Bayındır, Yüksel ve ortaklıklarında saha mühendisliğinden, kısım şefliğine, şantiye şefliğinden icra kurulu üyeliğine kadar her kademede görev yaptım. Halen özel bir şirkette çalışıyorum.

Türkiye'de yaşayan 50,000'i aşkın meslektaşımın (ki bunlardan 1'i babam,1'i eşimdir) yaşanan tüm sorunlarda kısmen parmağı olduğuna inanıyorum. Bugüne kadar depremlerde kaybettiğimiz insanlardan, trafikte ölenlere kadar geniş bir yelpazede çalışan inşaat mühendisliğinin çözüm üretmekten öte sorun yaratmaya yatkın olmasından rahatsız oluyorum.

Verdiğim 4 seminerin 3ü ulaşım politikalarına yönelikti ve Bakan seviyesinde katılımcıların bulunduğu bu etkinliklerde hep depreme dikkat dedim, pekçokları gibi. Bir mühendislik önseziydi belki ama haklı çıkmaktan en utandığımızdı. 1999'da enkaz kaldırma çalışmaları sonrasında artık bu konuda konuşmanın bir yararı olmadığına inandım. Az bilen susmaz, çok bilen konuşmaz inanışım doğrultusunda İstanbul kökenli bilim adamlarının halkı infiale iten demeçlerinden içim sıkılıyor.

1996'dan beri bir kızım var, en değerli hazinem, pembe çiçeğim, tüm çocuklar gibi. Adını Ruhi Su'nun oğlundan alıyor.

60'a yakın makalem var. Rotary yayınlarında, TED mezunlar grup ve webinde, ODTÜ'lü dergisinde, Atatürkçü Düşünce dergisinde, adını bilemediğim bazı çevre ve öğrenci derneği yayımlarında, Netyorum webinde yayımlandı bazıları. Kitap haline getirebilmek için gelirini bağışlayacağım Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği benzeri kuruluşlar arayışındayım.

Sinemaya gönülden bağlıyım.Yönetmenlerden Ken Loach-İngiltere, Tom Tywkler-Almanya, Fatih Akın-Almanya, Ferzan Özpetek-İtalya beğeniyle izliyorum.

Kitap olabildiğince ama artık daha seçmece okuyorum. Amin Maalof, Mehmet Eroğlu, Paolo Coelho, Yalçın Ergir'i keyifle okuyorum. Aydın Engin, Serdar Turgut, Işıl Özgentürk sevdiğim köşeyazarları. Ahmet Kaya, Candan Erçetin ve Işın Karaca'yı dinlemekten hoşlanıyorum.

Yaşamımda yakın çevrem ve ailem dışımda iki önemli insanın ölümünün eksikliğini devamlı duyumsuyorum. Uğur Mumcu ve Üzeyir Garih. Onları düşündükçe okudukça aydınlık günlere olan inancım her geçen gün inadına artıyor.

Tüm Netyorumcuları-kurucusundan, yazıcısına, okuyucusundan şöyle bir bakıcısına değin coşku ve inançla yarattıkları eserden dolayı selamlıyorum.

beergin@ttnet.net.tr 
baris_emek@yahoo.com 
emekergin@hotmail.com
 

2000 yılındaki yazılar.

2001 yılındaki yazılar.

2002 yılındaki yazılar.

2003 yılındaki yazılar.

2005 yılındaki yazılar.

Her hakkı saklıdır. All rights reserved. netyorum.com © 2000-2006 İstanbul-Türkiye